Personale

Bo/Skole/Jobs personale består af en forstander, 5 uddannelses- og erhvervsvejledere, 6 botrænere samt en række bostøtter. Derudover har vi en ergoterapeut, en IT-mand, en husalf og en pedel. 

Det pædagogiske personale arbejder med høj faglighed. Bo/Skole/Jobs personaler er enten ICDP uddannede (certifikat i relations- og ressourceorienteret pædagogik) eller i KRAP (kognitiv ressourceorienteret anerkendende pædagogik). Vi har desuden en skræddersyet uddannelse i at arbejde med unge med udviklingsforstyrrelser (ADHD og ASF) lavet af SOPRA, og vi er under løbende supervision af specialkonsulent Dorthe Hölck fra go between. 

 

Personalet Stavangervej 9


Jelva Fiskbæk
Forstander
jelva@boskolejob.dk
Mobil 20 45 80 99
Janne Holst
Stedfortræder
Uddannelses- og erhvervsleder
janne@boskolejob.dk
Mobil 21 60 15 22
Michael Jacobsen
Uddannelses- og erhvervsvejleder
michael@boskolejob.dk
Mobil 23 25 92 72
Helle Schaufuss
Uddannelses- og erhvervsvejleder
helles@boskolejob.dk
Mobil 23 36 82 79
Stine Trust Laursen
Botræner og afdelingsleder
stine@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 02
Maria E. Jensen
Botræner og hjemmevejleder
maria@boskolejob.dk
Mobil 23 25 91 92
Dennis Palmer Olsen
Botræner og hjemmevejleder
dennis@boskolejob.dk
Mobil 21 15 65 02
Lone Sønderby
Ergoterapeut
lone@boskolejob.dk
Mobil 40 24 56 57
Malene Brix
Husalf
Stefan
Alt mulig mand

 

Personalet Ladelundsvej 17

Lene Lauritsen
Uddannelses- og
erhvervsvejleder
lenel@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 45
Heine Eriksen
Botræner og hjemmevejleder
heine@boskolejob.dk
Mobil 60 12 46 37
Jonna Jensen
Botræner
jonna@boskolejob.dk
Mobil 28 71 91 69
Peter S. Laursen
Botræner og hjemmevejleder
peter@boskolejob.dk
Mobil 20 74 58 64

 

Personalet bofællesskabet Bredhøj

Bettina Fogsgaard
Botræner
bettina@boskolejob.dk
Mobil 27 81 28 34
Lene M. Nørgaard
Botræner
lenem@boskolejob.dk
Mobil 25 66 86 55

 

Personale ekstern borgere

Stine Trust Laursen
Afdelingsleder og botræner
stine@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 02
Tina Vinther
Hjemmevejleder
tina@boskolejob.dk
Mobil 27 15 95 48
Vibeke Degn
Hjemmevejleder
vibeke@boskolejob.dk
Mobil 23 25 95 20
Sue Dürr
Hjemmevejleder
sue@boskolejob.dk
Mobil 27 15 95 44
Lena M. Pedersen
Hjemmevejleder
lena@boskolejob.dk
Mobil 23 39 43 42
Bjarne Dahl
Hjemmevejleder
bjarne@boskolejob.dk
Mobil 20 42 98 20
Katja G. Rewaldt
Hjemmevejleder
katja@boskolejob.dk
Mobil 21 42 32 30
Sanne Pabst
Hjemmevejleder
sanne@boskolejob.dk
Mobil 20 26 26 20