Personale

Bo/Skole/Jobs personale består af en forstander, 4 uddannelses- og erhvervsvejledere, 6 botrænere samt en række bostøtter. Derudover har vi en ergoterapeut, en IT-mand, en husalf og en pedel. 

Det pædagogiske personale arbejder med høj faglighed. Bo/Skole/Jobs personaler er enten ICDP uddannede (certifikat i relations- og ressourceorienteret pædagogik) eller i KRAP (kognitiv ressourceorienteret anerkendende pædagogik). Vi har desuden en skræddersyet uddannelse i at arbejde med unge med udviklingsforstyrrelser (ADHD og ASF) lavet af SOPRA, og vi er under løbende supervision af specialkonsulent Dorthe Hölck fra go between. 

Personalet Stavangervej 9





Billede kommer
Jelva Fiskbæk
Forstander
jelva@boskolejob.dk
Mobil 20 45 80 99
Michael Jacobsen
Morgenvagt
michael@boskolejob.dk
Mobil 23 25 92 72
Maj Bergau
Botræner
maj@boskolejob.dk
Mobil: 40 29 59 84
Maria E. Jensen
Botræner og bostøtte
maria@boskolejob.dk
Mobil 23 25 91 92
Dennis Palmer Olsen
Botræner og bostøtte
dennis@boskolejob.dk
Mobil 21 15 65 02
Heine Eriksen
Botræner og bostøtte
heine@boskolejob.dk
Mobil 60 12 46 37
Lone Sønderby
Ergoterapeut og botræner
lone@boskolejob.dk
Mobil 40 24 56 57
Stine Trust Laursen
Afdelingsleder og botræner
stine@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 02
Stefan
Alt mulig mand
Malene Brix
Husalf

Personalet bofællesskabet Bredhøj

Peter S. Laursen
Botræner og bostøtte
peter@boskolejob.dk
Mobil 20 74 58 64
Sanne Pabst
Botræner
sanne@boskolejob.dk
Mobil 20 26 26 20
Keld Thomsen
Botræner
keld@boskolejob.dk
Mobil 26 36 04 54

Personale ekstern borgere

Stine Trust Laursen
Afdelingsleder og botræner
stine@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 02
Tina Vinther
Bostøtte
tina@boskolejob.dk
Mobil 27 15 95 48
Vibeke Degn
Bostøtte
vibeke@boskolejob.dk
Mobil 23 25 95 20
Sue Dürr
Bostøtte
sue@boskolejob.dk
Mobil 27 15 95 44
Bjarne Dahl
Bostøtte
bjarne@boskolejob.dk
Mobil 20 42 98 20
Katja G. Rewaldt
Bostøtte
katja@boskolejob.dk
Mobil 21 42 32 30

Uddannelses- og erhvervsvejledere

Lene Lauritsen
Uddannelses- og erhvervsvejleder, STU underviser
lenel@boskolejob.dk
Mobil 24 90 44 45
Keld Thomsen
Uddannelses- og erhvervsvejleder, STU underviser
keld@boskolejob.dk
Mobil 26 36 04 54
Janne Holst
Stedfortræder
Uddannelses- og erhvervsleder
janne@boskolejob.dk
Mobil 21 60 15 22
Michael Jacobsen
Uddannelses- og erhvervsvejleder
michael@boskolejob.dk
Mobil 23 25 92 72
Helle Schaufuss
Uddannelses- og erhvervsvejleder
helles@boskolejob.dk
Mobil 23 36 82 79